Bekijk de kansen en speel dan

Geboortekans per land in 1 op 8 miljard

Eén plaats opzoeken

Kies een plaats en een gewicht. De kaart is een lezing van dit bestand. Ze vertelt het spel niet waar het je heen moet sturen. De eerste kaart is India onder Baby's die nu worden geboren: 17,5995%, ongeveer 1 op 6.

Gewicht
Plaats
India
Gewicht
Baby's die nu worden geboren
Aandeel in deze lijst
17,5995%
Ongeveer
ongeveer 1 op 6
Teller
23.219.488
Noemer
131.932.758

De bevolking is opgeslagen in duizenden. Het aantal mensen dat hier wordt getoond, is dat veld maal 1.000, en het aandeel verandert niet. ‘1 op N’ wordt afgerond op het dichtstbijzijnde hele getal. Een plaats kiezen hier bepaalt het volgende leven niet.

Word willekeurig geboren met deze regel

Hoe het aandeel wordt berekend

In de geboortemodus is P = geboorten van die plaats ÷ 131.932.758. In de bevolkingsmodus is P = de bevolking van die plaats ÷ de bevolking van dezelfde 172 plaatsen. Omdat elk bevolkingscijfer in duizenden staat, vallen de duizenden weg en blijft het aandeel gelijk als de tabel mensen toont.

Dezelfde plaats, twee gewichten

Japan heeft 0,5684% van de geboorten en 1,5395% van de bevolking. Hongkong SAR van China heeft 0,0313% van de geboorten en 0,0920% van de bevolking. Verenigde Staten heeft 2,7722% van de geboorten en 4,2517% van de bevolking. De bevolkingskolom is geen tweede geboortekans. Ze beantwoordt een andere vraag: een aandeel van de levende mensen, niet van de baby's.

De hele lijst

De tien rijen boven de volledige tabel zijn de grootste geboortegewichten. Alle 172 plaatsen staan op de pagina, en de zoekfunctie verbergt alleen rijen op het scherm.

De tien grootste geboortegewichten van de 172 plaatsen.
PlaatsJaarlijkse geboortenAandeel in geboortenAandeel in bevolking
India23.219.48817,5995%17,8009%
China8.899.8816,7458%17,6092%
Nigeria7.509.7585,6921%2,8208%
Pakistan6.882.0585,2163%3,0637%
Indonesië4.482.3593,3975%3,4807%
Congo-Kinshasa4.369.6833,3121%1,3095%
Ethiopië4.105.6853,1120%1,5930%
Verenigde Staten3.657.4762,7722%4,2517%
Bangladesh3.489.9532,6453%2,1225%
Brazilië2.601.6701,9720%2,6136%

172 plaatsen

Alle 172 plaatsen. Aandelen gebruiken dezelfde noemers als de trekking.
Zuid-AziëAfghanistan1.469.02941.455.0001,1135%0,5131%66
Europa en Centraal-AziëAlbanië28.8032.802.0000,0218%0,0347%79.6
Midden-Oosten en Noord-AfrikaAlgerije905.98146.164.0000,6867%0,5714%76.3
Afrika ten zuiden van de SaharaAngola1.381.37036.750.0001,0470%0,4549%64.6
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedArgentinië503.82345.538.0000,3819%0,5637%77.4
Europa en Centraal-AziëArmenië34.6682.984.0000,0263%0,0369%75.7
Groep met hoge inkomensAustralië304.34026.451.0000,2307%0,3274%83.9
Europa en Centraal-AziëAzerbeidzjan125.13610.318.0000,0948%0,1277%74.4
Midden-Oosten en Noord-AfrikaBahrein19.5581.588.0000,0148%0,0197%81.3
Zuid-AziëBangladesh3.489.953171.467.0002,6453%2,1225%74.7
Europa en Centraal-AziëBelarus65.0509.116.0000,0493%0,1128%74.4
Groep met hoge inkomensBelgië101.68611.713.0000,0771%0,1450%82.1
Afrika ten zuiden van de SaharaBenin478.06214.111.0000,3624%0,1747%60.8
Zuid-AziëBhutan9.958789.0000,0075%0,0098%73
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedBolivia260.15112.244.0000,1972%0,1516%68.6
Europa en Centraal-AziëBosnië en Herzegovina24.5693.176.0000,0186%0,0393%77.9
Afrika ten zuiden van de SaharaBotswana61.2942.480.0000,0465%0,0307%69.2
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedBrazilië2.601.670211.141.0001,9720%2,6136%75.8
Europa en Centraal-AziëBulgarije62.6456.796.0000,0475%0,0841%75.6
Afrika ten zuiden van de SaharaBurkina Faso728.61223.026.0000,5523%0,2850%61.1
Afrika ten zuiden van de SaharaBurundi460.88213.689.0000,3493%0,1694%63.7
Oost-Azië en de Stille OceaanCambodja361.58617.424.0000,2741%0,2157%70.7
Groep met hoge inkomensCanada356.74539.299.0000,2704%0,4865%82.6
Afrika ten zuiden van de SaharaCentraal-Afrikaanse Republiek238.8585.152.0000,1810%0,0638%57.4
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedChili176.19619.659.0000,1335%0,2433%81.2
Oost-Azië en de Stille OceaanChina8.899.8811.422.585.0006,7458%17,6092%77.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedColombia705.00952.321.0000,5344%0,6476%77.7
Afrika ten zuiden van de SaharaComoren24.366859.0000,0185%0,0106%66.8
Afrika ten zuiden van de SaharaCongo-Brazzaville189.3656.183.0000,1435%0,0765%65.8
Afrika ten zuiden van de SaharaCongo-Kinshasa4.369.683105.790.0003,3121%1,3095%61.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedCosta Rica51.9695.106.0000,0394%0,0632%80.8
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedCuba95.93811.020.0000,0727%0,1364%78.1
Groep met hoge inkomensCyprus14.5241.352.0000,0110%0,0167%81.6
Groep met hoge inkomensDenemarken57.8105.948.0000,0438%0,0736%81.9
Afrika ten zuiden van de SaharaDjibouti23.9461.161.0000,0182%0,0144%66
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedDominicaanse Republiek203.18311.331.0000,1540%0,1403%73.7
Groep met hoge inkomensDuitsland719.24984.548.0000,5452%1,0466%81.4
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedEcuador270.30017.980.0000,2049%0,2226%77.4
Midden-Oosten en Noord-AfrikaEgypte2.405.717114.536.0001,8234%1,4178%71.6
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedEl Salvador99.4286.310.0000,0754%0,0781%72.1
Afrika ten zuiden van de SaharaEquatoriaal-Guinea54.6941.848.0000,0415%0,0229%63.7
Afrika ten zuiden van de SaharaEritrea99.0583.470.0000,0751%0,0430%68.6
Groep met hoge inkomensEstland11.0361.367.0000,0084%0,0169%79.2
Afrika ten zuiden van de SaharaEswatini29.6221.236.0000,0225%0,0153%64.1
Afrika ten zuiden van de SaharaEthiopië4.105.685128.692.0003,1120%1,5930%67.3
Oost-Azië en de Stille OceaanFiji16.631927.0000,0126%0,0115%67.3
Oost-Azië en de Stille OceaanFilipijnen1.840.477114.891.0001,3950%1,4222%69.8
Groep met hoge inkomensFinland43.5565.601.0000,0330%0,0693%81.9
Groep met hoge inkomensFrankrijk638.89166.439.0000,4843%0,8224%83.3
Afrika ten zuiden van de SaharaGabon68.7452.485.0000,0521%0,0308%68.3
Afrika ten zuiden van de SaharaGambia82.0922.698.0000,0622%0,0334%65.9
Europa en Centraal-AziëGeorgië43.7653.807.0000,0332%0,0471%74.5
Afrika ten zuiden van de SaharaGhana888.94733.788.0000,6738%0,4182%65.5
Groep met hoge inkomensGriekenland73.66110.243.0000,0558%0,1268%81.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedGuatemala377.16718.125.0000,2859%0,2244%72.6
Afrika ten zuiden van de SaharaGuinee487.59514.405.0000,3696%0,1783%60.7
Afrika ten zuiden van de SaharaGuinee-Bissau64.6792.153.0000,0490%0,0267%64.1
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedGuyana16.764829.0000,0127%0,0103%70.2
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedHaïti258.34811.637.0000,1958%0,1440%64.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedHonduras233.79310.645.0000,1772%0,1318%72.9
Europa en Centraal-AziëHongarije85.3739.686.0000,0647%0,1199%77
Groep met hoge inkomensHongkong SAR van China41.2947.433.0000,0313%0,0920%85.5
Groep met hoge inkomensIerland53.2685.197.0000,0404%0,0643%82.4
Zuid-AziëIndia23.219.4881.438.070.00017,5995%17,8009%72
Oost-Azië en de Stille OceaanIndonesië4.482.359281.190.0003,3975%3,4807%71.1
Midden-Oosten en Noord-AfrikaIrak1.159.68245.074.0000,8790%0,5579%72.3
Midden-Oosten en Noord-AfrikaIran1.173.46390.609.0000,8894%1,1216%77.7
Groep met hoge inkomensIsraël172.3129.256.0000,1306%0,1146%82.4
Groep met hoge inkomensItalië384.62759.499.0000,2915%0,7365%83.7
Afrika ten zuiden van de SaharaIvoorkust997.00131.166.0000,7557%0,3858%61.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedJamaica33.0072.840.0000,0250%0,0352%71.5
Groep met hoge inkomensJapan749.884124.371.0000,5684%1,5395%84.7
Midden-Oosten en Noord-AfrikaJemen1.386.91439.391.0001,0512%0,4876%69.3
Midden-Oosten en Noord-AfrikaJordanië235.77611.439.0000,1787%0,1416%77.8
Afrika ten zuiden van de SaharaKaapverdië6.440524.0000,0049%0,0065%76.1
Afrika ten zuiden van de SaharaKameroen957.39228.373.0000,7257%0,3512%64
Europa en Centraal-AziëKazachstan409.41720.330.0000,3103%0,2517%74.4
Afrika ten zuiden van de SaharaKenia1.499.99855.339.0001,1369%0,6850%63.6
Europa en Centraal-AziëKirgizië150.7597.074.0000,1143%0,0876%71.7
Midden-Oosten en Noord-AfrikaKoeweit49.3424.839.0000,0374%0,0599%80.4
Europa en Centraal-AziëKosovo20.5141.691.0000,0155%0,0209%78
Groep met hoge inkomensKroatië31.4463.889.0000,0238%0,0481%78.6
Oost-Azië en de Stille OceaanLaos163.0437.665.0000,1236%0,0949%69
Afrika ten zuiden van de SaharaLesotho55.7282.311.0000,0422%0,0286%57.4
Groep met hoge inkomensLetland14.2501.880.0000,0108%0,0233%76.2
Midden-Oosten en Noord-AfrikaLibanon93.2055.773.0000,0706%0,0715%77.8
Afrika ten zuiden van de SaharaLiberia170.0655.493.0000,1289%0,0680%62.2
Midden-Oosten en Noord-AfrikaLibië124.3717.306.0000,0943%0,0904%69.3
Groep met hoge inkomensLitouwen21.4342.867.0000,0162%0,0355%76
Groep met hoge inkomensLuxemburg6.946669.0000,0053%0,0083%82.2
Groep met hoge inkomensMacau SAR van China4.515719.0000,0034%0,0089%83.1
Afrika ten zuiden van de SaharaMadagaskar1.001.24431.196.0000,7589%0,3862%63.6
Afrika ten zuiden van de SaharaMalawi662.28921.104.0000,5020%0,2612%67.4
Zuid-AziëMaldiven5.795527.0000,0044%0,0065%81
Oost-Azië en de Stille OceaanMaleisië435.98935.126.0000,3305%0,4348%76.7
Afrika ten zuiden van de SaharaMali951.44523.769.0000,7212%0,2942%60.4
Groep met hoge inkomensMalta4.213536.0000,0032%0,0066%83.3
Midden-Oosten en Noord-AfrikaMarokko629.83237.713.0000,4774%0,4668%75.3
Afrika ten zuiden van de SaharaMauritanië172.8855.022.0000,1310%0,0622%68.5
Afrika ten zuiden van de SaharaMauritius11.8041.273.0000,0089%0,0158%74.9
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedMexico2.037.689129.740.0001,5445%1,6060%75.1
Europa en Centraal-AziëMoldavië32.9863.053.0000,0250%0,0378%71.2
Oost-Azië en de Stille OceaanMongolië65.0193.432.0000,0493%0,0425%71.7
Europa en Centraal-AziëMontenegro6.981639.0000,0053%0,0079%77.1
Afrika ten zuiden van de SaharaMozambique1.260.85533.635.0000,9557%0,4163%63.6
Oost-Azië en de Stille OceaanMyanmar (Birma)903.82254.134.0000,6851%0,6701%66.9
Afrika ten zuiden van de SaharaNamibië76.7152.963.0000,0581%0,0367%67.4
Groep met hoge inkomensNederland167.84218.093.0000,1272%0,2240%82.2
Zuid-AziëNepal574.29729.695.0000,4353%0,3676%70.4
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedNicaragua132.2146.824.0000,1002%0,0845%74.9
Groep met hoge inkomensNieuw-Zeeland59.2365.173.0000,0449%0,0640%82.1
Afrika ten zuiden van de SaharaNiger1.095.89226.160.0000,8306%0,3238%61.2
Afrika ten zuiden van de SaharaNigeria7.509.758227.883.0005,6921%2,8208%54.5
Oost-Azië en de Stille OceaanNoord-Korea342.03826.418.0000,2593%0,3270%73.6
Europa en Centraal-AziëNoord-Macedonië16.8781.828.0000,0128%0,0226%77.4
Groep met hoge inkomensNoorwegen51.5455.519.0000,0391%0,0683%83.3
Afrika ten zuiden van de SaharaOeganda1.712.75048.657.0001,2982%0,6023%68.3
Europa en Centraal-AziëOekraïne212.23137.733.0000,1609%0,4671%73.4
Europa en Centraal-AziëOezbekistan943.54735.652.0000,7152%0,4413%72.4
Midden-Oosten en Noord-AfrikaOman85.0655.049.0000,0645%0,0625%80
Oost-Azië en de Stille OceaanOost-Timor30.5611.392.0000,0232%0,0172%67.7
Groep met hoge inkomensOostenrijk77.0549.130.0000,0584%0,1130%82
Zuid-AziëPakistan6.882.058247.505.0005,2163%3,0637%67.6
Midden-Oosten en Noord-AfrikaPalestijnse Gebieden146.3845.409.0000,1110%0,0670%65.2
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedPanama71.4694.459.0000,0542%0,0552%79.6
Oost-Azië en de Stille OceaanPapoea-Nieuw-Guinea255.33110.390.0000,1935%0,1286%66.1
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedParaguay136.7786.844.0000,1037%0,0847%73.8
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedPeru539.62333.846.0000,4090%0,4190%77.7
Groep met hoge inkomensPolen317.91638.763.0000,2410%0,4798%78.6
Groep met hoge inkomensPortugal86.64610.431.0000,0657%0,1291%82.4
Midden-Oosten en Noord-AfrikaQatar29.5162.979.0000,0224%0,0369%82.4
Europa en Centraal-AziëRoemenië183.62319.118.0000,1392%0,2366%75.9
Europa en Centraal-AziëRusland1.297.207145.441.0000,9832%1,8003%73.2
Afrika ten zuiden van de SaharaRwanda395.57813.954.0000,2998%0,1727%67.8
Oost-Azië en de Stille OceaanSalomonseilanden21.548810.0000,0163%0,0100%70.5
Midden-Oosten en Noord-AfrikaSaoedi-Arabië546.03833.264.0000,4139%0,4118%78.7
Afrika ten zuiden van de SaharaSenegal531.89018.078.0000,4032%0,2238%68.7
Europa en Centraal-AziëServië59.8406.773.0000,0454%0,0838%76.8
Afrika ten zuiden van de SaharaSierra Leone258.9038.461.0000,1962%0,1047%61.8
Groep met hoge inkomensSingapore47.4725.789.0000,0360%0,0717%83.7
Groep met hoge inkomensSlovenië17.9022.119.0000,0136%0,0262%81.6
Groep met hoge inkomensSlowakije52.2715.518.0000,0396%0,0683%78.3
Afrika ten zuiden van de SaharaSoedan1.682.04950.043.0001,2749%0,6194%66.3
Afrika ten zuiden van de SaharaSomalië788.76318.359.0000,5979%0,2273%58.8
Groep met hoge inkomensSpanje336.82147.912.0000,2553%0,5931%83.7
Zuid-AziëSri Lanka324.10222.972.0000,2457%0,2844%77.5
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedSuriname10.879632.0000,0082%0,0078%73.6
Midden-Oosten en Noord-AfrikaSyrië521.60123.595.0000,3954%0,2921%72.1
Europa en Centraal-AziëTadzjikistan271.42010.390.0000,2057%0,1286%71.8
Groep met hoge inkomensTaiwan132.40423.317.0000,1004%0,2886%80.6
Afrika ten zuiden van de SaharaTanzania2.346.39166.618.0001,7785%0,8246%67
Oost-Azië en de Stille OceaanThailand591.20071.702.0000,4481%0,8876%76.4
Afrika ten zuiden van de SaharaTogo268.4558.224.0000,2035%0,1018%62.7
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedTrinidad en Tobago16.0941.506.0000,0122%0,0186%73.5
Afrika ten zuiden van de SaharaTsjaad819.05419.319.0000,6208%0,2391%55.1
Groep met hoge inkomensTsjechië91.84510.810.0000,0696%0,1338%79.8
Midden-Oosten en Noord-AfrikaTunesië167.72912.200.0000,1271%0,1510%76.5
Europa en Centraal-AziëTurkije1.072.01487.271.0000,8125%1,0803%77.2
Europa en Centraal-AziëTurkmenistan160.1007.364.0000,1213%0,0912%70.1
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedUruguay33.4433.388.0000,0253%0,0419%78.1
Latijns-Amerika en het Caribisch gebiedVenezuela426.98428.301.0000,3236%0,3503%72.5
Groep met hoge inkomensVerenigd Koninkrijk688.38868.683.0000,5218%0,8502%81.3
Midden-Oosten en Noord-AfrikaVerenigde Arabische Emiraten104.01510.642.0000,0788%0,1317%82.9
Groep met hoge inkomensVerenigde Staten3.657.476343.477.0002,7722%4,2517%79.3
Oost-Azië en de Stille OceaanVietnam1.387.961100.352.0001,0520%1,2422%74.6
Afrika ten zuiden van de SaharaZambia685.56520.724.0000,5196%0,2565%66.3
Afrika ten zuiden van de SaharaZimbabwe496.91716.341.0000,3766%0,2023%62.8
Afrika ten zuiden van de SaharaZuid-Afrika1.186.79363.212.0000,8995%0,7825%66.1
Groep met hoge inkomensZuid-Korea236.39451.749.0000,1792%0,6406%84.3
Afrika ten zuiden van de SaharaZuid-Soedan328.30811.483.0000,2488%0,1421%57.6
Groep met hoge inkomensZweden97.91510.551.0000,0742%0,1306%83.3
Groep met hoge inkomensZwitserland83.7028.871.0000,0634%0,1098%83.9

Waarom er geen jaarkeuze is

Deze pagina rekent alleen met het huidige landenbestand. De gewichten van vandaag een label van een vroeger jaar geven zou onjuist zijn, dus er is hier geen jaarkeuze. Een jaar uit het verleden speel je via Het verleden op de startpagina. Het bereik staat op de pagina over de wereld uit het verleden.

Een aandeel is geen lotsbestemming

Elke trekking is onafhankelijk. Niets garandeert India, Japan of een andere plaats. Latere gebeurtenissen in het leven gebruiken andere kansen. Het is niet dit geboorteaandeel.

Veelgestelde vragen

Het woord geboortecijfer is een andere statistiek. Deze pagina gebruikt het aantal geboorten.

Is dit het geboortecijfer?

Nee. Een geboortecijfer is het aantal geboorten ten opzichte van de bevolking. De trekking gebruikt het aantal geboorten zelf, gedeeld door 131.932.758.

Verandert dit vak het spel?

Nee. Het leest alleen hetzelfde landenbestand. Het volgende leven wordt nog steeds op de startpagina getrokken.

Waarom zijn kleine aandelen geen nul?

Ze worden in het percentage tot op vier decimalen getoond, zodat een kleine plaats zichtbaar blijft.

Waar de cijfers vandaan komen

Het spel baseert zich voor de huidige wereld op UN World Population Prospects 2024 en de geboorten van 2023. Deze pagina gebruikt dezelfde momentopname van 172 plaatsen: 131.932.758 geboorten en 8.078.638.000 mensen. De aandelen zijn aandelen van deze lijst, geen bewering dat de lijst elke geboorte op aarde bevat.

Terug naar de startpagina